Toruń: Kampania informacyjno-promocyjna
Numer ogłoszenia: 414992 - 2013; data zamieszczenia: 11.10.2013
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi
Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES: Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. , ul. Kopernika 4, 87-100 Toruń, woj. kujawsko-pomorskie, tel. 056 6210421 w. 23, 25.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny: Spółka handlowa z udziałem podmiotów publicznych.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Kampania informacyjno-promocyjna.
II.1.2) Rodzaj zamówienia: usługi.
II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: 1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie kampanii informacyjno-promocyjnej w ramach projektu pn. Współpraca na rzecz budowania zdolności innowacyjnych przedsiębiorstw w regionie kujawsko-pomorskim. Zamówienie obejmuje opracowanie szczegółowej koncepcji kampanii wraz z identyfikacją wizualną oraz przeprowadzenie w jej oparciu kampanii, na którą będą składać się w szczególności: kampania radiowa, kampania w Internecie (w tym linki sponsorowane w wyszukiwarkach, kampania w mediach społecznościowych, utworzenie podstrony internetowej, newsletter), press release, przygotowanie i dostarczenie materiałów promocyjno-informacyjnych, w tym wizytówek, kalendarzyków biurkowych, folderu promocyjnego, wizyty w innowacyjnych firmach z regionu, stoiska promocyjne w galeriach handlowych, kampania outdoorowa w największych miastach regionu, monitoring kampanii. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki jego realizacji określają załączniki do SIWZ: Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), Wzór umowy..
II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 79.34.22.00-5, 79.34.14.00-0, 39.29.41.00-0.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie.
II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Okres w miesiącach: 3.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.2) ZALICZKI
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Zamawiający nie stawia w tym zakresie szczególnych wymagań. Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku na zasadzie spełnia/nie spełnia w oparciu o złożone oświadczenie.
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Za spełniających warunek zostaną uznani Wykonawcy, którzy w ciągu 3 lat przed terminem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonali - lub w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych wykonują należycie co najmniej 2 usługi (jedna usługa to jeden kontrakt/umowa) polegające na zaprojektowaniu, przygotowaniu i przeprowadzeniu kampanii informacyjno-promocyjnej, z których każda: a) była przynajmniej o zasięgu regionalnym, b) była o wartości co najmniej 50 000,00 PLN brutto, c) obejmowała swoim zakresem obligatoryjnie pkt. 1 z poniższego wykazu oraz fakultatywnie co najmniej dwa inne z działań od pkt. 2 do pkt. 5: 1) opracowanie i realizację planu kampanii informacyjno-promocyjnej, 2) zaprojektowanie i wykonanie identyfikacji wizualnej kampanii w tym: banery, ulotki, plakaty, hasła reklamowe, 3) obsługę PR, 4) przygotowanie kampanii medialnej z wykorzystaniem co najmniej Internetu i prasy, 5) organizację eventów promocyjnych. Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku na zasadzie spełnia/nie spełnia w oparciu o złożone dokumenty. Wartości podane w dokumentach w walutach innych niż PLN Wykonawca przeliczy wg. średniego kursu NBP (Tabela A) na dzień podpisania protokołu odbioru lub wystawienia faktury. Zamawiający wymaga w takim wypadku podania dokładnej daty protokołu odbioru lub wystawienia faktury i wskazania kursu po którym dokonano przeliczenia.
III.3.3) Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Zamawiający nie stawia w tym zakresie szczególnych wymagań. Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku na zasadzie spełnia/nie spełnia w oparciu o złożone oświadczenie.
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Za spełniających warunek zostaną uznani Wykonawcy, którzy wykażą, że dysponują co najmniej dwiema osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, z których każda posiada wykształcenie wyższe i co najmniej roczne doświadczenie w zakresie świadczenia usług public relations, reklamy, promocji oraz realizacji kampanii promocyjno-informacyjnych, realizacji kampanii w zakresie komunikacji interaktywnej. Ponadto: - co najmniej jedna z tych osób posiada doświadczenie w realizacji co najmniej 2 projektów dotyczących realizacji spotkań, eventów, konferencji oraz - co najmniej jedna z tych osób posiada doświadczenie w prowadzeniu co najmniej 1 kampanii promocyjnej w radiu lub telewizji lub 1 kampanii promocyjnej w Internecie. Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku na zasadzie spełnia/nie spełnia w oparciu o złożone dokumenty.
III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Za spełniających warunek zostaną uznani Wykonawcy, którzy posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 50 000,00 PLN. Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku na zasadzie spełnia/nie spełnia w oparciu o złożone dokumenty. Wartości podane w dokumentach w walutach innych niż PLN Wykonawca przeliczy wg. średniego kursu NBP (Tabela A) na dzień wystawienia dokumentu.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej
III.5) INFORMACJA O DOKUMENTACH POTWIERDZAJĄCYCH, ŻE OFEROWANE DOSTAWY, USŁUGI LUB ROBOTY BUDOWLANE ODPOWIADAJĄ OKREŚLONYM WYMAGANIOM
W zakresie potwierdzenia, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi odpowiadają określonym wymaganiom należy przedłożyć:
inne dokumenty
1. Opracowanie koncepcji kampanii i propozycji kreacji wizualnej kampanii - dokument sporządzony zgodnie z wytycznymi zawartymi w Załączniku do SIWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia, obejmujący co najmniej: - opis koncepcji planowanej kampanii wraz z przedstawieniem założeń i uzasadnieniem; - opis koncepcji działań wspomagających kampanię; - koncepcję kreacji wizualnej kampanii wraz z uzasadnieniem; - propozycję hasła reklamowego; - projekty trzech wybranych z dziesięciu nośników wymienionych w pkt. 3.1 Etap I - Uszczegółowienie koncepcji kampanii wraz z kreacją wizualną, lit. c) OPZ, zaplanowanych w kampanii, - uzasadnienie marketingowe konkretnych rozwiązań graficznych. Forma wykonania: kolorowy wydruk zawierający ww. elementy w formacie A4 (złożony do formatu A4) oraz w wersji elektronicznej (pliki w formacie .doc lub .pdf lub .jpg) na płycie/płytach CD/DVD. 2. Harmonogram przeprowadzenia kampanii promocyjnej. Harmonogram działań w ramach kampanii powinien zostać rozpisany z dokładnością co do tygodnia z uwzględnieniem wykresu Gantta, przy czym Etap I nie może trwać dłużej niż 30 dni z uwzględnieniem terminów niezbędnych do zaakceptowania proponowanych rozwiązań przez Zamawiającego. Harmonogram powinien zawierać czytelny podział zadań niezbędnych do przeprowadzenia II Etapu kampanii zgodnie ze strukturą zaproponowaną przez Zamawiającego.
III.6) INNE DOKUMENTY
Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)
Stosowne pełnomocnictwa
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert: cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:
IV.3) ZMIANA UMOWY
przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
Zamawiający przewiduje następujące możliwości dokonania istotnych zmian umowy oraz określa warunki takiej zmiany w przypadku: a) wystąpienia siły wyższej. Siła wyższa oznacza wydarzenia nieprzewidywalne i poza kontrolą Stron niniejszej umowy, występujące po podpisaniu umowy, a powodujące niemożliwość wywiązania się z umowy w jej obecnym brzmieniu, b) braku lub przerwania dofinansowania realizacji projektu pn. Współpraca na rzecz budowania zdolności innowacyjnych przedsiębiorstw w regionie kujawsko-pomorskim, (w skrócie: INKOR), w ramach Poddziałania 8.1.1 Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego z budżetu Unii Europejskiej, albo opóźnień w przekazaniu Zamawiającemu środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej, c) konieczności wprowadzenia zmian będących następstwem zmian wytycznych lub zaleceń instytucji, która przyznała środki na sfinansowanie zamówienia, d) wystąpienia okoliczności lub zdarzeń uniemożliwiających realizację w wyznaczonym terminie przedmiotu zamówienia, bez możliwości usunięcia lub likwidacji powyższych okoliczności lub zdarzeń. Warunkiem zmiany terminu umownego realizacji przedmiotu zamówienia jest stwierdzenie przez Zamawiającego, na wniosek Wykonawcy, konieczności zmiany terminu umownego, e) jeżeli niedotrzymanie terminu wykonania zamówienia stanowi konsekwencję niedopełnienia przez Zamawiającego jego obowiązków wynikających z zawartej umowy, f) uzasadnionej celami projektu konieczności zmiany harmonogramu lub koncepcji kampanii informacyjno-promocyjnej, g) w trakcie realizacji wystąpi konieczność zmiany osób koordynujących (osób odpowiedzialnych za realizację) ze strony Wykonawcy lub za strony Zamawiającego, h) wystąpią okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy. W takim przypadku strony mogą przesunąć termin wykonania prac lub zmienić takie elementy umowy, na które powyższe okoliczności mają wpływ. Powyższa zmiana nie może skutkować wykroczeniem poza określenie przedmiotu zamówienia zawarte w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Aneks do umowy o przedmiotowe zamówienie wymagać będzie dla swojej ważności, zachowania formy pisemnej.
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: www.bip.tarr.org.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. ul. Włocławska 167, 87 - 100 Toruń.
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 21.10.2013 godzina 09:30, miejsce: Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. ul. Włocławska 167, 87 - 100 Toruń (sekretariat).
IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. Współpraca na rzecz budowania zdolności innowacyjnych przedsiębiorstw w regionie kujawsko-pomorskim, Poddziałanie 8.1.1 Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw, Program Operacyjny Kapitał Ludzki.
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: tak